Archive for Grudzień 4th, 2011

Utrata zębów – konsekwencje

niedziela, Grudzień 4th, 2011

Utrata zębów po za oczywistymi problemami  podczas spożywania posiłków i obniżeniem estetyki uśmiechu wiąże się z poważnymi konsekwencjami .

Może być przyczyną utraty poczucia własnej wartości.
Brak uzębienia ma negatywny wpływ na nasze psychiczne samopoczucie. Tworząc trwałe emocjonalne i społeczne konsekwencje.  Zdrowy uśmiech jest ważny dla pewności siebie i odczucia własnej wartości co bezpośrednio przekłada się na ogólny stan zdrowia zarówno psychiczny jak i fizyczny.
Ubytki w uzębieniu mogą znaczenie przyspieszyć proces starzenia się . Na skutek braku zęba następuje proces kurczenia się kości.  Dzisiejsze implanty  mogą ingerować w strukturę kości i zahamować ten proces. Zatrzymują przyspieszony zanik .
Brak uzębienia lub  źle dopasowane protezy zębowe, mogą utrudnić mówienie i zmienić barwę głosu.  Najczęstszymi problemami to nie wyraźna mowa, mamrotanie, odgłosy klikania.
Brak zębów i kurcząca się kość zębowa powoduje utrudnienia podczas jedzenia niektórych pokarmów. Zwykłe akrylowe protezy zaburzają odczuwanie smaków i są przyczyną zmniejszonej satysfakcji podczas jedzenia. Wszczepienie implantów omija ten problem, pozwala cieszyć się pełnią smaków, pozwala na jedzenie ulubionych potraw bez bólu i strachu.

Utrata zębów powoduje także przeciążenie pozostałych , znajdujących się  po przeciwnej stronie i przechylanie się sąsiednich zębów.